OPIS MODUŁU
Moduł składa się z pola tekstowego i zakładek (cykl wydarzeń powiązany z): “zapisem”, “utworem”, “cyklem”, “instytucją”, “pojedynczym wydarzeniem”, “miejscem”, “czasopismem”. Za polem tekstowym znajdują się ikony: (służy do wstawiania znaków specjalnych), podgląd (przywoływanej karty / zapisu), kosz (do usuwania błędnie wprowadzonych w polu tekstowym danych). Na dole znajduje się opcja dodaj kolejny zapis/utwór/instytucję/pojedyncze wydarzenie/miejsce/czasopismo.
METODOLOGIA
Przy pomocy tego modułu tworzymy relacje między zjawiskami odnotowywanymi w PBL. Używamy go, gdy wydarzenie swoją tematyką nawiązuje do innego zjawiska, np. Nagroda „Archiwum Emigracji” ufundowana przez Tadeusza Walczaka za pracę magisterską i doktorską na temat emigracji polskiej po 1939 roku należy powiązać z czasopismem “Archiwum Emigracji. Studia, szkice, dokumenty”.
DZIAŁANIE MODUŁU
Przywoływane w tym module zapisy są wybierane z kartotek: “utworów”, “cykli”, “pojedynczych wydarzeń”, “instytucji”, “miejsc”, “czasopism”. Dane przywoływane w zakładce zapisy to: “filmy”, “spektakle”, “audycje radiowe”, “audycje telewizyjne”, “materiały z czasopism”, “książki” – pochodzą z odpowiednich kartotek / formularzy. Zapis wydarzenia automatycznie dziedziczy dział / poddział osobowy przywoływanego zapisu / osoby (jeśli w formularzu / w kartotece dział jest wypełniony).
(?) DYMEK [krótka informacja dla bibliografa/bibliografki]
Należy stworzyć powiązanie z wszystkimi możliwymi zjawiskami odnotowywanymi w PBL, do których nawiązuje cykl wydarzeń.
———————————————————————————-
Wróć do strony formularza: NOWY CYKL WYDARZEŃ