OPIS MODUŁU
Moduł składa się z listy 9 checkboksów: doktorat honoris causa, festiwal, konferencja, konkurs, nagroda, odznaczenie, plebiscyt, spotkanie autorskie, wystawa. Jest to lista jednokrotnego wyboru. Istnieje możliwość dodania nowych elementów do listy, może to zrobić pracownik PBB (administrator wewnętrzny).
METODOLOGIA
Rodzaje pojedynczego wydarzenia znajdujące się na liście, to w niektórych przypadkach pojęcia szersze, dlatego nadal w polu nazwa pojedynczego wydarzenia po myślniku należy wpisać dookreślenie, które podawane jest w źródle, np. zaznaczamy rodzaj pojedynczego wydarzenia konferencja, a w polu nazwa pojedynczego wydarzenia podajemy “Teatr i wideo” – międzynarodowe seminarium poświęcone problemom artystycznym, organizacyjnym i prawnym związanym z dokumentowaniem spektakli teatralnych [edycja z roku 1992)]. Podobnie postępujemy, gdy pojedyncze wydarzenie nie ma nazwy jednostkowej. Zaznaczamy rodzaj pojedynczego wydarzenia konferencja, a w polu nazwa cyklu wydarzeń wpisujemy Seminarium kaszubskie poświęcone współczesnemu piśmiennictwu Kaszubów [edycja z roku 2000]. Z dotychczasowego rodzaju zapisu impreza wyłonione zostały bardziej szczegółowe: festiwal, konferencja, wystawa. Na liście znajduje się także spotkanie autorskie, które w starej bazie było artykułem o twórcy na formularzu inny zapis oraz doktorat honoris causa, który w starej bazie był wprowadzany jako odwołanie za pomocą formularza inny zapis.
W nowej bazie poszczególne rodzaje pojedynczych wydarzeń należy odnotowywać w działach (oraz w zależności od poruszanej tematyki – w działach rzeczowych / w poddziałach osobowych):
- doktorat honoris causa – w poddziale doktoraty honoris causa w dziale życie naukowe w kraju
- festiwal – festiwale filmowe (w dziale film), festiwale radiowe (w dziale radio), festiwale telewizyjne (w dziale telewizja), festiwale teatralne (w dziale teatr), festiwale literackie (w poddziale życie literackie ogólnopolskie), festiwale literackie (w poddziale życie literackie w ośrodkach), festiwale literackie (w poddziale życie literackie za granicą),
- konferencja – w działach rzeczowych (w zależności od tematyki konferencji)
- konkurs – w zależności od charakteru konkursu w poddziałach konkursy w działach życie literackie, dydaktyka literatury i konkursy recytatorskie w dziale teatr.
- nagroda – nagrody literackie (w poddziale życie literackie ogólnopolskie), nagrody literackie (w poddziale życie literackie w ośrodkach), nagrody literackie (w poddziale życie literackie za granicą), nagrody (w poddziale życie naukowe w kraju), nagrody (w poddziale polskiego życia naukowego za granicą), nagrody (w poddziale haseł współdzielonych teatru, filmu, radia i telewizji), nagrody teatralne (w poddziale polskiego życia teatralnego w kraju), nagrody (w poddziale polskiego życia teatralnego za granicą), nagrody (w poddziale festiwale filmowe), nagrody (poddział życia literackiego w literaturach obcych).
- odznaczenie – odznaczenia (poddział w dziale życie lietrackie ogólnopolskie), odznaczenia (poddział w dziale życie literackie polskie za granicą), odznaczenia (poddział życia literackiego w literaturach obcych), odznaczenia (poddział w dziale życie naukowe w kraju), odznaczenia (poddział w hasłach współdzielonych teatr, film, radio, telewizja).
- plebiscyt – poddział plebiscyty w życiu literackim/w dziale teatr, film, radio, telewizja, poddział plebiscyty.
- spotkania autorskie (np. Seryjni poeci – spotkania z poetami odbywające się w CK Zamek w Poznaniu) – należy kierować do poddziału spotkania autorskie (w życiu literackim w ośrodkach). Cykle spotkań z ludźmi teatru, badaczami literatury, którzy mają hasło w PBL, folkloryści do działów… ?
- wystawa – wystawy poświęcone literaturze (poddział w dziale dokumentacja literatury) i w hasłach osobowych twórców, którym poświęcone są wystawy oraz w działach rzeczowych (w zależności od tematyki wystaw), wystawy (poddział w dziale dokumentacja teatru)
DZIAŁANIE MODUŁU
Aby wybrać jeden z rodzajów zapisów należy kliknąć na pole. Wtedy rozwinie się lista dostępnych wartości. Rozpoczęcie pisania uruchomi autopodpowiedź pasujacych wartości.
Moduł wypełniany obowiązkowo.
(?) DYMEK [krótka informacja dla bibliografa/bibliografki]
Wybierz rodzaj pojedynczego wydarzenia najbardziej odpowiadający charakterowi wprowadzanego do bazy pojedynczego wydarzenia, np. wybierz konferencja, gdy wprowadzasz sesję naukową.
———————————————————————————-
Wróć do strony formularza: NOWE POJEDYNCZE WYDARZENIE