OPIS MODUŁU
Moduł składa się z dwóch części: “Wpisz rok premiery audycji (lub, jeśli istnieje przesłanka, rok inny wraz z wyjaśnieniem)” oraz “Wpisz rok wznowienia audycji”.
W pierwszej części umieszczone są przyciski: “rok premiery” i “rok inny”. Po zaznaczeniu pierwszego w polu tekstowym “Wpisz rok” umieszczamy datę roczną premiery lub zaznaczamy checkbox “rok niepewny” i wpisujemy w powyższe pole tekstowe domniemany rok premiery. Drugi przycisk, “rok inny”, stosowany jest w sytuacji, gdy znany jest rok pierwszej emisji, ale istnieją uzasadnione wątpliwości, że pierwsza znana emisja nie jest datą premiery. W polu tekstowym “Wpisz wyjaśnienie” uzasadniamy pochodzenie wpisanej daty. Następnie wybieramy z listy program emisji audycji: Program I, II Polskiego Radia lub Program I, II, TVP Kultura oraz wypełniamy pola: “Wpisz nr części/odcinka” audycji oraz jej “Rok emisji”, “Miesiąc emisji”, “Dzień emisji” i “Czas emisji” (wartości te odnoszą się TYLKO do określonej części bądź odcinka). W przypadku zapisywania kolejnych części/odcinków audycji wybieramy polecenie “+dodaj kolejną część, datę i czas jej emisji”.
W części drugiej “Wpisz rok wznowienia audycji” w polu tekstowym wpisujemy rok ponownej emisji bądź domniemany rok ponownej emisji z zaznaczonym checkboxem “rok niepewny” i następnie postępujemy identycznie jak w pierwszej części, tj. wybieramy z listy program emisji audycji: Program I, II Polskiego Radia lub Program I, II, TVP Kultura oraz wypełniamy pola: “Wpisz nr części/odcinka” audycji oraz jej “Rok emisji”, “Miesiąc emisji”, “Dzień emisji” i “Czas emisji” (wartości te odnoszą się TYLKO do określonej części bądź odcinka). W przypadku zapisywania kolejnych części/odcinków audycji wybieramy polecenie “+dodaj kolejną część, datę i czas jej emisji”.
Przycisk “Dodaj rok kolejnego wznowienia i dane dotyczące poszczególnych dat emisji” używany jest w przypadku zapisu każdego kolejnego wznowienia.
METODOLOGIA
Moduł służy do zapisu daty premiery bądź emisji audycji radiowej i telewizyjnej. W nowej bazie zapisywana będzie data premiery (z powodu braku dostępności do pełnego programu radiowego zastosujemy kryterium używane w dostępnych bazach internetowych oraz materiałach otrzymanych z PR i TVP). Dążymy do tego, aby każda audycja radiowa i program telewizyjny miały jeden zapis i zawierały informacje o kolejnych wznowieniach.
Do połowy opracowywanego roku 2002 podawano datę emisji. Repertuar zbierany był z czasopisma “Antena”, które w połowie 2002 roku przestało się ukazywać. W starej bazie każda emisja (zarówno premiera, jak i wznowienia) była odrębnym zapisem.
Ponadto wyjaśnienia wymagają przyciski “rok premiery” i “rok inny”. Pierwsza data informuje o roku premiery, tj. pierwszej emisji; druga wykorzystywana jest w przypadku, gdy nie możemy określić daty premiery – podajemy wtedy najstarszą znaną nam datę emisji.
Pozostawione warianty umożliwiają przeniesienie istniejącego materiału, import materiałów pozyskanych z baz danych Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
DZIAŁANIE MODUŁU
Wybór w module “Rodzaj zapisu” określonego przycisku w części “Radio” lub “Telewizja” implikuje pojawienie się możliwości wybrania Programu I, II PR oraz Programu I, II TVP, ewentualnie TVP Kultura w module “Rok premiery program, daty emisji i lata wznowień”.
(?) DYMEK [krótka informacja dla bibliografa]
Wpisz datę premiery lub daty kolejnych emisji.
———————————————————————————-
Wróć do strony formularza: RADIO I TELEWIZJA