OPIS MODUŁU
W lewym górnym rogu modułu znajduje się pole na ręczne wpisanie rodzaju zapisu z funkcją podpowiadania.
Ponadto moduł zawiera 3 grupy checkboxów: 1) “Objętość” z checkboxami: część, fragment, nota, notka, 2) “Materiał opracowaniowy” z checkboxami: artykuł, kult, ikonografia, nawiązanie, omówienie, polemika, recenzja, sprostowanie, streszczenie, wywiad, zgon, 3) “Teksty” z checkboxami: adaptacja utworu, antologia, listy i korespondencja, proza, tekst dramatyczny, twórczość pozaliteracka, tekst paraliteracki, wiersz.
Istnieje możliwość “przypięcia” pola za pomocą checkboxa “przypnij pole”- wówczas po skopiowaniu formularza informacje wpisane do modułu także zostaną skopiowane.
METODOLOGIA
Moduł ten pozwala na określenie rodzaju zapisu, co odpowiada listom „Rodzaj tekstu” z formularza „Tekst twórcy w czasopiśmie” oraz „Rodzaj zapisu” z „Inne zapisy” z dotychczasowego programu.
Wybór checkboksu “nota” lub “notka” zastępuje dotychczasową konieczność umieszczania informacji o objętości w adnotacji; “fragment” – dotychczasowego umieszczania informacji w polu tytułu.
DZIAŁANIE MODUŁU
W szczególnych przypadkach, tworząc jeden zapis, możemy jednocześnie zaznaczyć checkboxksy z każdej grupy: “Objętość”, “Materiał opracowaniowy” i “Teksty”. Na przykład gdy recenzja jest jednocześnie pisana wierszem.
Zaznaczenie checkboxa “antologia” powoduje pojawienie się modułu „Tłumaczenie i typy utworów zawartych w antologii utworów anonimowych”.
Zaznaczenie checkboxa “listy i korespondencja” powoduje pojawienie się modułu “Strony korespondencji i relacje między nimi”.
Zaznaczenie checkboksa “wywiad” powoduje pojawienie się modułu “Strony wywiadu”.
Moduł wypełniany obowiązkowo.
(?) DYMEK [krótka informacja dla bibliografa]
Mamy możliwość wyboru dowolnej liczby checkboxów.
———————————————————————————-
Wróć do strony formularza: MATERIAŁ W CZASOPIŚMIE