Link do makiety:
http://ccqou6.axshare.com/#g=1&p=spektakl_teatralny_-_formularz_nowego_zapisu
Informacje ogólne:
OPIS METODOLOGICZNY
Na formularzu “Spektakl teatralny – formularz nowego zapisu” wprowadzamy wszystkie spektakle, które muszą znaleźć się w bazie, tzn. pełną produkcję roczną teatrów polskich bez względu na to, czy istnieje do nich aparat krytyczny (czy posiadają recenzję, czy nie).
Większość informacji pochodzi z “Almanachu scen polskich” i odpowiada dokumentacji sezonu teatralnego. Dodatkowe informacje pochodzą z serwisów internetowych, np. e-teatr.pl, www.encyklopediateatru.pl.
Każdy spektakl zapisujemy tylko jeden raz i podpinamy do niego dowolną liczbę omówień pochodzących z różnych źródeł i lat.
Formularz służył będzie także do zapisu spektakli teatralnych, których tematyka związana jest z dziełami literackimi bądź jej twórcami (a także ludźmi teatru). Zakładamy następujące sytuacje, zapis:
- spektaklu będącego inscenizacją dzieła literackiego (bez względu na to, czy tytuł tożsamy jest z tytułem tekstu literackiego): w module “Rodzaj zapisu” wybieramy checkbox “inscenizacja literatury”; w module “Zapis powiązany z” wybieramy właściwy utwór; w module “Dziedzina i dział rzeczowy” dziedziczony zostaje dział, do którego przypisany jest utwór literacki; w module “Autor” wpisujemy autora pierwowzoru literackiego
- spektaklu będącego inscenizacją kilku dzieł literackich tego samego autora (lub różnych autorów), które możliwe są do zdefiniowania: w module “Rodzaj zapisu” wybieramy checkbox “inscenizacja literatury”; w module “Zapis powiązany z” wybieramy właściwe utwory; w module “Dziedzina i dział rzeczowy” dziedziczone zostają działy, do których przypisane są utwory literackie; w module “Autor” wpisujemy autora (autorów) pierwowzorów literackich
- spektaklu będącego inscenizacją kilku dzieł literackich tego samego autora (lub różnych autorów), których tytuły nie są możliwe do zdefiniowania: w module “Rodzaj zapisu” wybieramy checkbox “inscenizacja literatury”; w module “Dziedzina i dział rzeczowy” podajemy dział osobowy autora (autorów) tekstów literackich; w module “Osoby współtworzące” wybieramy funkcję “na podstawie kilku utworów (pierwowzorów literackich)” i zapisujemy nazwisko autora (autorów) utworów literackich; w module “Autor” wpisujemy autora (autorów) pierwowzorów literackich
- opowiadającego o osobie: w module “Dziedzina i dział rzeczowy” podajemy dział osobowy bohatera spektalu; w adnotacji zapisujemy np. “O Wisławie Szymborskiej”.
Spis modułów:
Rok premiery, teatr wystawiający i lata wznowień